İmplant Diş Fiyatları

2018 İmplant diş fiyatları nedir?

implant diş fiyatları 2018

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki implant diş fiyatları yaklaşık 4.000 dolardır. Bu implantın kendisi, abutment, kaplama ve ameliyat maliyetini kapsamaktadır. İngiltere'de, implantların ortalama fiyat yaklaşık 2,698 £ (4,079 ABD Doları) ve bazıları devlet güvencesi kapsamındadır. Avustralya'da, implant diş fiyatları AUD 2,058 (1.620 ABD Doları). Yurtdışında, diş implantlarının fiyatları hala oldukça değişkendir. Sebebin bir kısmı, bazı kliniklerin tam tedavi veya bazılarının sadece İmplantın kendisini yerleştirmek için bir teklif vermesinden kaynaklanmaktadır.


İmplant fiyatları ne kadar?

Ülkemizde  TDB 2018 YILI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRET TARİFESİ'ne göre:

TDB 2018 İmplant Hariç Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1105 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 495 TL
Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene) 1210 TL
Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Çift Çene) 2420 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 965 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 885 TL
İmplant Üstü Açılması 155 TL
Diş Çekimi 115 TL
Gömülü Diş Çekimi 380 TL

İmplant ücreti ortalama maliyeti nedir?

Hiçbir hasta ya da kişiye özel diş implantı tedavileri birbirine benzemez, bu nedenle diş implantlarının randevuları, prosedürleri ve implant diş fiyatları kişiye göre değişir. Diğer diş tedavi seçeneklerinden farklı olarak, diş implantları dişleriniz ve ağızlarınız için özel olarak uyarlanmıştır - bu yüzden doğal görünürler.

Dental implantların maliyeti, diğer tedavi seçeneklerine göre çok daha iyi bir karşılaştırma eğilimi gösteriyor, çünkü bir diş implantı tedavisi diğer tedavilere göre daha uzun ömürlüdür, hatta ömürlüktür. Önemlisi tedavinizin uzun ömürlü olması ve iyi bir sonuç alınması için, implant tedaviniz için deneyimli, sertifikalı bir diş hekimini tercih etmelisiniz. Diğer diş tedavi seçenekleri daha düşük bir ön maliyete sahip gibi görünebilir, ancak bu masrafı tekrar tekrar ödemeye devam edeceksiniz ve neticede diş implantlarına kıyasla pahalı hale gelecek.

ABD'de yapılan bir araştırmaya göre, tek bir dişin yerini alacak bir diş implantının maliyeti $ 3.000 ila $ 4.500 aralığındadır. Bununla birlikte, mümkün olan en düşük masrafı elde etmenin püf noktası, güvenilir bir uzmana kontrol ettirmektir.

Diş implantları için son derece düşük fiyatlı reklamlar görürdüğünüzde ne düşünüyorsunuz?  Bu implant diş fiyatları nın gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Gerçek olamayacak kadar iyi görünen bir şey hakkında söylenenleri biliyorsunuzdur. Öyleyse anahtar, güvenebileceğiniz bir implant diş hekimine doğru soruları sormaktır:Bu fiyat, kemik takviyesi, yumuşak doku tedavisi, ekstraksiyon - gerekirse, abutment, kaplama ve geçici veya hemen yüklemeyi içeriyor mu? Kaplamanın neden imal edildiğini, implantın boyutunun ne olduğunu ve akla gelen diğer şeyleri sorun. Diş hekimleriniz, sorularınıza cevap vermekten mutluluk duyacaktır. Bu nedenle 3GündeDiş Implant uzmanı Diş Hekimi oluşturuldu, böylece ihtiyacınız olan cevapları elde edebilirsiniz ve 3GündeDiş uzmanı diş hekiminize şimdiki ve uzun vadede sizin için en güvenli ve en iyi tedaviyi planlamasında güvenin.

Buradaki kilit nokta, kimlik doğrulamasıdır. Herhangi bir diş hekimi implant yapabilir, ancak sertifikalı bir 3Günde diş hekimi, deneyimi belgelenmiş tecrübesiyle sizin için implant tedavisinin en doğru ve uzun ömürlü şekilde planlamasını yaparak, implant tedavisi nin masraflarını hem anlık ve hem de uzun vadede maliyetinizi en düşük düzeye indirecek.

Bu nedenle her zaman diş hekimine danışmalısınız: "AAID sertifikalı mısınız?" Umursamıyorlar ve soruyu sorarsanız gece daha iyi uyuyacaksınız.

İlk görüşme ve değerlendirme sonrasında, 3GündeDiş uzmanınız size tahmini randevu ve maliyet dahil olmak üzere bir tedavi planı sunacaktır ve işlem sırasında herhangi bir değişiklik olup olmadığını bildirir.

Muayene olmadan implant diş fiyatları için bir ücret teklifi alırsanız, dikkatli olmalısınız. Herkese-tek-fiyat implant tedavisi doğru bir yaklaşım değildir. Nitelikli, tecrübeli bir implant diş hekimi uzmanının göründükten sonra sizin için kişiselleştirilmiş bir tedavi planı ile alacağınız implant tedavisi fiyatı böyle herkese-tek-fiyat yaklaşımına göre daha düşük bir maliyet verebilir.

Dişleriniz, gülümsemenizi, özgüveninizi, yeme, konuşma ve zevk aldığınız herşeyi doğrudan etkilediğinden, eksik dişleri tedavi etmek için daha iyi bir seçenek olmadığından diş implantları doğru bir yatırımdır. Şu an seçenekleri keşfetmek için size yakın bir 3Gündediş hekimini bulun.

Diş implantları uzun vadeli bir yatırımdır. Kalifiye, tecrübeli bir 3GündeDiş implant uzmanı olduğundan emin olmak için doktorunuza "3GündeDiş tarafından onaylanmış mısınız?" diye sorunuz.

İmplant diş ücreti neden bu kadar yüksektir?

implant diş ücreti

İlk görüşme son derece önemlidir .Tedavinin geri kalanı için planlamanın çoğu bu aşamada  yapılacaktır. Diş hekimi de dişlerin sağlığını değerlendirecektir ve tedavinin önemli bir unsuru olan çene kemiğidir. İmplantlar başarısız olduğunda, genellikle planlama aşamasında kritik bir unsur kaçırılmıştır. Zaman kazanmak için, muhtemelen ilk danışmayı tedavinin ilk kısmıyla birleştirmeniz mümkün olacak. Bu ziyarette kesinlikle diagnostik görüntülemeye ihtiyacınız olacağının farkındasınız (muhtemelen panoramik bir röntgen filmi) .Bu, implant diş fiyatları için ek bir maliyetle getirebilir. Bu işlem için röntgen filmi kesinlikle gereklidir, ve onsuz implant yapacak bir profesyonele güvenmek istemeyebilirsiniz.

Diş implantlarının tedavisinde genellikle iki randevu vardır; implantları yerleştirmek için bir tane ve sonrasında yaklaşık 3 ila 6 aylık bir iyileşme süresinden sonra, abutment ve kaplama(diş) yapılıp takılması. Bazı diş hekimleri, "hemen yükleme" implantları kullanır; bu implantlar, İmplant yerleştirildikten hemen sonra yerleştirilen geçici diştir. Hâlâ bir kalıcı diş için 3 ile 6 ay sonrasında ikinci bir randevu gereklidir. Bazı durumlarda, ek randevu gerekebilir bu sırada kalıcı diş yerleştirildikten sonra implantın ayarlanması gerekir.

Ayrıca, uzman muayenesi için implant diş fiyatları kapsamında ödeme yapmanız gerekebilir. Diş implantları restorasyon kategorisine girer ve kendi diş hekimliği implantoloji uzmanlığına sahiptir. İmplant cerrahı , periodontolog, oral cerrah veya implantolojide ileri eğitimli bir diş hekimidir. Uzmanlık eğitimi gerekliliği, prosedürü gerçekleştirmek için sizden daha yüksek bir ücret talep edebilir.

Bazı doktorlar, prosedür sırasında hastanın genel anestezi uygulamasını, yani hasta tüm prosedür boyunca uykuda olmasını isteyebilir. Bu daha pahalıdır ve bir anestezi uzmanının tüm ameliyat için hazır bulunmasını gerektirir. Bazı doktorlar buna gerek duymaz ve lokal anestezik kullanarak prosedürü uygulayacaktır; hasta üzerinde çalıştıklarında uyuşukluk yaşıyor ancak uyanık ve bilinci yerindedir. Bazı hastalar çok gergin olabilir bu nedenle işlem öncesi endişenizi hafifletmek için bir sakinleştirici kullanılması gerekebilir.

Çok sayıda kemik dokusu kaybetmiş hastalarda kemik grefti gerekebilir. Kemik greftleri, implant yerleştirilmeden birkaç ay önce ayrı bir prosedürle uygulanır ve greftin normal kemiğe kaynaşması için birkaç ay beklenmesi gerekir. Bu ilave prosedür, elbette ek maliyet anlamına gelecektir. Bu aynı zamanda prosedürün tek bir seferde gerçekleştirilemeyeceği anlamına gelir, çünkü greft kemik içine büyümek için zaman alır ve dokuların iyileşmesi için süre gerekir.

Teknolojideki ilerlemeler sayesinde, implantların daha öncekinden daha az kemikle yapılabilmesine rağmen, zayıf osseointegrasyon (implant kemik içine çok iyi kaynaşmadığı anlamına gelir), diş implantının başarısızlığının başlıca nedenlerinden biridir. Bu nedenle kemik grefti gerektiğinde atlanmaması gereken bir adımdır.Atlanması sonucunda oluşabilecek başarısızlık nedeniyle, muhtemelen implantın çıkarılması için ekstra bir maliyet ödemeniz gerekecek, bir kemik grefti ve daha sonra implant yeniden yerleştirilecek. Ayrıca, önemli periodontal hastalıklar (ağız dişeti veya diğer yumuşak dokularda hastalık) varsa, ameliyattan önce tamamen tedavi edilmeleri gerekecektir. Yurtdışında, periodontal tedavi, hastalığın ne kadar ileri olduğuna bağlı olarak, 54 USD'dan birkaç yüz dolara mal olabilir. Bu, aynı zamanda, etkilenen bölgeler iyileştikçe prosedürün gecikmesine neden olacaktır.

İmplant tedavisi fiyatına ne dahil edilmelidir?

Satın aldığınız implant üç parçadan oluşur: implantın kendisi, yapay diş ve abutment (dişi implanta bağlayan). Çoğu durumda, fiyat bir klinikte sadece kemiğe vidalanan implantın bedeli olduğunu gösterir ve abutment ve yapay diş dahil değildir. Herşey dahil olmak üzere tüm işlem ve parçalar için fiyat istediğinizden emin olun cerrahi, anestezi, anestezi uzmanı ve cerrahide yer alan diğer ücretler dahil olarak.

SGK de diş implantı tedavisi olabilirmiyim?

En çok sorulan soruların başında kuşkusuz bu gelmektedir.Devlet güvencem var implant tedavisi ücretimi karşılar mı? Sosyal Güvenlik Kurumu implant tedavisini kapsar mı? Birçok yanlış bilgi olması nedeniyle hastaların kafası karışmaktadır.Ne yazıkki devlet sağlık kuruluşlarında şu aşamada implant tedavisi masraflarını ve implant diş fiyatları nı karşılamamaktadır. Kaldı ki özel bir sağlık kuruluşuna başvurmanız durumunda bunun tamamını kendi cebinizden ödemek durumunda kalıyorsunuz.

Bazı özel sağlık sigortaları, kişinin özel sağlık kurumundaki implant tedavisi ücretinin bir kısmını veya tamamını karşılayabilmektedir.Bunu ancak bağlı olduğunuz özel sağlık sigortasına arayarak kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.