Dişçi Fobisi

Dişçi Korkusunu Yenme

Dişçi Korkusu

dişçi korkusu

Dişçi korkusu dentofobi olarak bilinir ve konu ağız - diş sağlığı olduğu zaman oldukça önemli bir hal alır. Kulaktan kulağa yayılan bilgiler veya hatalı tedavi sonrasında hastalarda oluşan travmalar dişçi fobisini tetikleyen durumlardan bazılarıdır. 3 Günde Diş olarak sizlere önereceğimiz bir kaç ipucu ile bu korkunuzun kolaylıkla üstesinden gelebilirsiniz.

• Diş ya da implant tedavinize başlamadan önce diş hekiminizle bütün detayları konuşun. Bulunduğunuz diş kliniğini inceleyin. Diş hekiminiz, merak ettiğiniz tüm konuları cevaplandıracak ve sizi rahatlatacaktır. Dişçi korkunuz var ise bu detayları da mutlaka hekiminize anlatın.

• Anlık streslerinizden uzak durun, o anda aklınıza takılan bir korku olduğunda bunu dile getirmekten çekinmeyin ve derin nefes alıp rahatlamaya bakın!

• Sizi güvende ve rahat hissettiren, güleryüzlü, ilgili ve samimi bir diş hekimi seçin.

• Diş hekiminizden, uygulanacak tüm prosedürü detaylı bir şekilde adım adım anlatmasını rica edin.

• Diş tedaviniz esnasında herhangi bir nedenden ötürü ara vermek isterseniz, diş hekiminizle, tedaviye başlamadan önce bir işaret belirleyin.

• Diş kontrollerinizi aksatmayın. Herhangi bir probleminiz olmadığını düşünüyorsanız bile düzeni bozmayın. Bu sayede büyük işlemlerden kaçınabilirsiniz.

 

Paylaş:

Etiketler: Dişçi Korkusu, Dişçi Fobisi, Diş Korkusu, Dişçi Korkusu Yenme

3GündeDiş İmplant ve Sistemleri

"Hızlı", "Kaliteli", "Hesaplı" bu hizmetlerden bir veya ikisi benim için yeterli diyorsanız, eski standart implantlar ile tedavi olabilirsiniz, ya da üçü birden için 3 Günde Diş implantlarını seçebilirsiniz.

Yorumlar
 • Mehmet A. yazdı:
  16/04/2018

  Ben dişçiden çok korkuyorum. Canımın çok yanacağını düşünüyorum. Acaba genel anestezi uygulanabiliyor mu?

  Yanıtla
  3GündeDiş yazdı:
  16/04/2018

  Tabiki de... Korkan ve endişe duyan hastalarda, zihinsel engelli hastalarda, tedaviyi olumsuz etkileyebilecek bedensel engeli olan hastalarda, tedavi için ikna edilemeyen yaşı küçük çocuklarda ve özel cerrahi girişimlerde genel anestezi uygulanabiliyor.

  Yanıtla
Yorum Yaz
Son Haberler
İnstagram