implant tedavisi

implant tedavisi nedir?

Bir implant tedavisi, eksik dişinizin yerini tutan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen bir vidadır. Vidanın etrafında bir iyileşme gerçekleştiği zaman, yapay bir diş veya kron ona bağlanır. İmplantlar çok dayanıklıdır ve eksik dişlerin yerine kullanılan çok uzun süreli bir çözümdür. İmplant tedavisi şu anda, diğer tüm diş tedavi seçeneklerine kıyasla en yüksek başarı oranına ve dayanıklılığa sahipler. Bir implant doğal dişinize benzer ve aynı görevi yerine getirir.

implant tedavisi


implant Tedavisi yapılabilecek en iyi yatırımdır.

Hepimiz harika bir diş dizisinin ve güzel bir gülümsemenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bir dişi kaybetmek, kendimize daha az güven duymamıza, yemek yeme kabiliyetimizi ve hayatın kalitemizin en yüksek seviyede zarar görmesine neden olabilir. Kaybettiğimiz dişler için implant tedavisi yapılabilecek en iyi yatırımdır.

 

Eksik bir dişin etkisi

Tek bir eksik dişin kalan dişlerinizin ısırma gücünü etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Geriye kalan dişler boşluklara eğilebilir, yer değiştirebilir ve yiyecekler bu alanlara sıkışabilir. Bu, diş çürüğü ve diş eti hastalığına yüksek bir risk oluşturur. Eksik dişlerin etkisi, gülümsemediğiniz zaman dahi görülebilir; çünkü dişlerin desteğinin eksildiği durumlar birçok insanda, yüz kaslarının sarkması ve kırışıklıkların artması şeklinde gözlemlenebilir.


Tedavimiz neden farklıdır

3GündeDiş implantları ve sistemleri, bugün mevcut en iyi implant tedavisi sağlamak için en güncel teknikleri ve sistemleri kullanmaktadır:


 • Aynı gün veya en geç 3. gün sizi kalıcı, sürekli ve klinikten çıkar çıkmaz kullanabileceğiniz sabit diş sahibi yapıyoruz.
 • Diş eti kesilmeden, kanamasız ve dikişe gerek olmakısızın implantlarınızı yerleştiriyoruz.
 • İmplant dişleriniz, en son teknoloji kullanılarak kaliteli malzeme kullanarak en hızlı şekilde yapıyoruz.
 • Diş eti hastalıkları, sigara kullanımı, şeker hastalıkları dahil bütün sistemik hastalıklarda dahi sizi tedavi edip sabit ve kalıcı diş sahibi yapabiliyoruz.
 • Eski dişlerinizin çekilmesi gerektiği durumlarda dahi (dişleri çekip 2ay beklemeye gerek olmadan) hemen çekim sonrası implatları yerleştiriyoruz.
 • Biz güvenilir olduğu kanıtlanmış malzemeleri kullanan, iyi bilinen ve iyi araştırılmış implant sistemi yerleştiriyoruz.

 • Kemik eksikliği nedeniyle implant tedavisi ne uygun olmadığını söylenen birçok hastayı tedavi ettik. Bu sorunun üstesinden gelmek için, implant yerleştirmenize olanak sağlamak için gerçek ya da sentetik kemik kullanılarak kemiğin yeniden oluşturulması için özel prosedürler bulunmaktadır, ancak 3GündeDiş implantlarında buna gerek kalmaksızın tedavi ediyoruz.


  implant tedavisinin aşamaları nelerdir?

  Konsültasyon. İlk ziyaretiniz implant tedavisi uygulanacak bölgeyi değerlendirmek için diş hekimlerimizle dostane bir görüşme şeklinde olacaktır. Tedavinizi planlamak için bazı röntgen filmleri, fotoğraflar ve diş kalıpları alacağız. Endişelerinizi dikkatle dinleyeceğiz ve devam etmeden önce sormak istediğiniz tüm soruları cevaplayacağız.


  implant tedavisi. Tedavi planında hemfikir olduğumuzda, bir sonraki adım implant yerleştirmektir. Dişhekimimiz küçük bir cerrahi işlem ve lokal anestezi yapacaktır. Tecrübe edeceğiniz işlem dolgu yapmaktan çok farklı değildir ve genellikle 20 dakika sürer. Ameliyatın yapıldığı yerde diş etine kesi yapılmadığında, dikiş dahi olmayacaktır. İmplant tedavisi alanı çevresinde diş etinde bir kesi olmadığı için herhangi bir şişkinlik yaşamayacaksınız. Size hızlı bir iyileşme sağlamak için ilaç verilecektir. Günlük işlerinize işlem sonrasında devam edebileceksiniz.


  İyileşme Süresi. Eski tip implantlarda kemiğin implant tedavisinden sonra tamamen kaynaşması genellikle 3 ay sürer. 3GündeDiş implantlarında bu tarz bir süreye ihtiyaç yoktur.Özel tasarımı sayesinde hemen üstüne diş konup kullanmaya başlayabilirsiniz.


  İmplant kron yerleşimi. İmplantların yerleştirilmesini takiben hemen ağızda dişssiz bölgenin ve implantların bir kalıbı alınarak yapay kalıcı ve sabit dişleriniz yapılır.Bu süre eksik diş sayısına göre 1 ile 3 gün arasında değişiklik gösterir.

  Ağız içi muayene

  İlk görüşme, gerekli röntgen filmlerinin istenmesi, bilgilendirme ve soruların cevaplanması.

  Önhazırlık ve ameliyat

  Röntgenlerin incelenmesi, fotoğraf çekimi, implant tedavisi için gerekli planlama ve ameliyata hazırlık.

  İmplantların yerleştirilmesi

  Ameliyat, planlanan dişlerin çekilmesi, gerekli düzeltmeler, implantların yerleştirilmesi.

  Ölçü alınması

  Ölçü alınması, gerekli hesaplarin yapılıp diş teknisyenine ulaştırılması.

  Dişli Prova

  Diş teknisyeninden gelen dişlerin ağızda provası, gerekli düzeltmelerin yapılması ve hastaya taşıyacağı kalıcı dişlerin bir ön gösterimi.

  Kalıcı ve sürekli dişin yerleştirilmesi

  Bitirilmiş ve gerekli düzeltmelerin yapıldığı kalıcı ve sürekli dişlerin denenmesi ve hastanın onayı sonrası kalıcı olarak yapıştırılması.