İmplant Diş Fiyatları 2020 | İmplant ücretleri 2020

Günümüzde implant tedavisi, oldukça popular hale gelmiştir.Birçok insan artık bilinçlenip sağlıklı dişlerine zarar vermeden eksik dişlerinin tedavisini istemektedir. Bu da ancak implant olarak adlandırılan vida şeklindeki ve kökün yerini tutan bir teknoloji ile mümkündür. İmplant tedavisi şu anda, diğer tüm diş tedavi seçeneklerine kıyasla en yüksek başarı oranına ve dayanıklılığa sahiptir. Bir implant doğal dişinizin yerini tutar ve aynı işi görür.


2020 TDB implant tedavisi fiyatları nedir?

Ülkemizde  TDB 2020 YILI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRET TARİFESİ'ni belirler:

Tahmini TDB 2020 İmplant Hariç Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1500 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 720 TL
Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene) 2000 TL
Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Çift Çene) 3200 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 1400 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 1300 TL
İmplant Üstü Açılması 225 TL
Diş Çekimi 170 TL
Gömülü Diş Çekimi 545 TL


2020 İmplant Diş Ücretleri nasıl tahmin edildi?
2018 ile 2019 yılı Türk Dişhekimleri Birliği tavisye edilen tedavi ücretleri incelendiğinde aralarında %15 lik bir fiyat artışı olduğu görülmektedir. 2019 yılı implant tedavi fiyatlarına bu yüzdelik fark yansıtıldığı takdirde, tahmini 2020 implant tedavisi fiyatları sonucu olarak elimize yukardaki tabloda görülen fiyatlar yansımaktadır. Unutulmaması gereken bir nokta da bu fiyatlar tavsiye edilen fiyatlardır. Yani hekimler becerileri ve uzmanlıkları derecesinde bu fiyatları yukarı veya aşağı esnetebilmektedirler.

"3 Günde Diş" implantlarının diğer implant sistemlerine göre farkı için buraya tıklayın.

Eksik dişler neden sağlığımızı olumsuz etkiler?
Eksik dişler öncelikle estetik olarak gülüşümüzü etkilerler. Bu sosyal ortamlarda sizi kaygılandırıp olumsuz etkileyerek ciddi psikolojik problemlere neden olabilir. Fonksiyonel olarak eksik bir diş çiğnemede bozukluk veya konuşmada istenmeyen seslerin oluşması şeklinde kendini gösterir. Ayrıca eksik bir diş, diş dizisi içerisinde boşluklara neden olarak komşu dişlerin bu boşluklara doğru kayması ile direk çiğneme kuvvetlerinin bu dişlere baskısı sonucu destek dokularının azalması, köklerinin açılması ve en sonunda kaybına varan istenmeyen durumlara yol açmaktadır.


3GündeDiş neden en iyi tedavi şeklidir?

3GündeDiş implantları ve sistemleri, bugün mevcut en iyi ve en modern implant tedavisi dir:


 • Sadece 72 saat içerisinde kalıcı ve klinikten çıkar çıkmaz kullanabileceğiniz sabit diş sahibi olursunuz.
 • Diş etiniz kesilmeden, kansız ve bıçaksız implantlarınız yerleştirilir.
 • Kalıcı dişleriniz, en son teknoloji kullanılarak kaliteli malzemeden en hızlı şekilde yapılır.
 • Diş eti hastalıkları, sigara tüketimi, şeker hastalığı dahil tüm sistemik hastalıklarda dahi sabit ve kalıcı diş sahibi olursunuz.
 • Mevcut dişlerinizin çekilmesi gerektiği durumlarda çekim sonrası beklemeden hemen implatlarınız ve dişlerinize kavuşursunuz.

 • Kemik yetersizliği nedeniyle implant tedavisi ne uygun olmadığı söylenen birçok hastayı sabit diş sahibi yaptık. Hemde ekstra kemik kullanmadan herhangi bir ekstra ameliyat yapmadan, 3GündeDiş implantları ile herkesi tedavi edebiliyoruz.


  Paylaş:

  Etiketler: 2020 İmplant diş fiyatları , implant diş ücretleri 2020, implant ücreti 2020, implant fiyatı 2020

  3GündeDiş İmplant ve Sistemleri

  "Hızlı", "Kaliteli", "Hesaplı" bu hizmetlerden bir veya ikisi benim için yeterli diyorsanız, eski standart implantlar ile tedavi olabilirsiniz, ya da üçü birden için 3 Günde Diş implantlarını seçebilirsiniz.

  Yorum Yaz
  Son Haberler
  İnstagram