İmplant tedavisi ne kadar sürer | İmplant süresi | İmplant Diş Süresi

Standart implant tedavisi ne kadar sürer?

Normal şartlarda klasik (eski sistem) bir implant kemiğe yerleştirildikten sonra üst çenede 3 ay alt çenede ise 2 ay kemik içerisinde kalarak yüzeyinde bulunan boşluklara yeni kemik büyümesi ile çene kemiğine kaynaşır. Buna osteointegrasyon denmektedir. Ancak bu süre sonunda osteointegre olmuş implant üst yapısı takılarak ölçü alınarak kullanılabilir bir diş imal edilir ve kullanılabilir. Elbette normal şartlarda derken, enfeksiyon olmadan kemik yükseklik ve genişliğinin seviyesinin ideal olduğu ve yeterince yapışık diş etinin olduğu şartları kastediyoruz.


Şartlar uygun değilse implant tedavisi ne kadar sürer?

Eğer şartlar yukarıdaki gibi elverişli değil de kemik seviyesi eksik ise ek kemik veya greft ile desteklenmesi gerekir. Bu implant ameliyatı öncesi kemik tozu ve yumuşak doku grefti ameliyatı olmanızı gerektirir. Bu işlemler tedavi süresini 2-3 ay arasında uzatır. Çünkü anca bu süre sonunda konan kemik tozu, tozdan => kemiğe dönüşerek yerleştirilecek implant için bir destek görevi görebilir.

"3 Günde Diş" implantlarının tüm implant sistemlerine göre farkı için buraya tıklayın.


Birgündediş implant tedavisi ne kadar sürer?

İlerlemiş implant teknolojisi yardımı ile artık implant tedavisinde birçok farklı tedavi seçeneğimiz mevcut. Kuşkusuz bunlardan en ön plana çıkan BirGündeDiş olarak adlandırılan sistemdir. Kısacası 4 veya 6 implant üstüne yapılan bu tedavi şekli süre olarak adından da anlaşılabileceği gibi tüm tedavinin sadece 1 günde yapıldığını iddia etmektedir. Gerçekte eski implantların kemik ile kaynaşıp hastanın tam anlamıyla dişlerini kullanabilmesi 60-90 günü bulmaktadır. 1gündediş hakkında daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

3gündediş implant tedavisi ne kadar sürer?

3gündediş implantları size gerçekten sadece 72 saat içerisinde sabit kalıcı ve hemen kullanmaya başlayabileceğiniz diş sahibi olmanızı sağlar. Örneğin iltihaplı, kırık veya diş eti çekilmesi sonucu sallanan dişeriniz mevcut. Eski implant sistemlerinde bu dişlerin çekilmesi, eksik ise kemik dokusu ve greft aracılığıyla ek yapılarak implant yapılacak hale getirilmesi gerekmektedir. Ancak ileri teknolojik tasarımı ile 3gündediş implant ve sistemlerinde buna gerek yoktur. Her türlü şartlarda sadece 3 gün yani 72 saat içerisinde tedaviniz sonlanmaktadır.

Paylaş:

Etiketler: BirGündeİmplant , All-On-Four, BirGündeDiş, implant tedavisi süresi, impland diş tedavi süresi

3GündeDiş İmplant ve Sistemleri

"Hızlı", "Kaliteli", "Hesaplı" bu hizmetlerden bir veya ikisi benim için yeterli diyorsanız, eski standart implantlar ile tedavi olabilirsiniz, ya da üçü birden için 3 Günde Diş implantlarını seçebilirsiniz.

Yorumlar
 • Mustafa Y. yazdı:
  11/09/2019

  Her zaman mı 3 günde bitiyor?

  Yanıtla
  3GündeDiş yazdı:
  12/09/2019

  Evet her türlü şartlarda sadece 72 saatte yapılabilen ve şu anda teknolojinin bize sunduğu en hızlı implant sistemi bu.

  Yanıtla
 • Salih Z. yazdı:
  12/09/2019

  Fiyatı nedir?

  Yanıtla
  3GündeDiş yazdı:
  12/09/2019

  İmplant Diş Fiyatları hakkında TDB'nin vermiş olduğu fiyatlar sitemizde yer almaktadır fakat implant tedavisi fiyatları hakkında, size daha doğru ve kesin bir bilgi verebilmemiz için öncelikle size ne tarz bir tedavi uygulanabilir bunu bilmemiz gerek. Bunun için bize sitedeki telefon veya whatsapp yoluyla ulaşabilirseniz sizi daha doğru bir şekilde yönlendirmiş oluruz.Şimdiden geçmiş olsun.

  Yanıtla
 • Yüsra S. yazdı:
  13/09/2019

  Sallanan dişlerim var çekilip hemen implant yapabilirmiyiz?

  Yanıtla
  3GündeDiş yazdı:
  13/09/2019

  Evet bu sistemde kendi dişleriniz çekilip hemen implant yapılarak tedavi olabilirsiniz. Hemde yeni dişlerinizi herhangi bir kısıtlama olmaksızın kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Yanıtla
Yorum Yaz
Son Haberler
İnstagram