İmplant Fiyatları 2021 | İmplant Diş Fiyatları 2021

Bilindiği üzere her sene başında Türkiye Diş Hekimleri Birliği (TDB) resmi sayfasında bölgelere özgü önerilen tedavi ücretlerini resmi sayfasında yayınlamaktadır.İmplant diş tedavisi 2020 fiyatları sene başında açıklanmıştı.Bu sene de aynı şekilde 2021 İmplant fiyatlarının, 2021 sene başında açıklanmasını beklemekteyiz. Resmi olmayan ve tahmini fiyat beklentisi şu şekildedir.


İmplant diş fiyatları 2021

Ülkemizde  TDB 2021 YILI MUAYENE VE TEDAVİ ÜCRET TARİFESİ'ni belirler:

TDB 2021 İmplant Hariç Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 2500 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 1000 TL
Overdenture Hassas Tutucu Ücreti Hariç (Tek Çene) 3400 TL
İmplant Destekli Hareketli Protezler (Hassas Tutucu Ücreti Hariç - Tek Çene) 3500 TL
İmplant Üstü Veneer Kuron (Seramik) (Abutment Ücreti Hariç) 1000 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 1900 TL
İmplant Üstü Açılması 315 TL
Diş Çekimi 200 TL
Gömülü Diş Çekimi 650 TL


2021 İmplant Diş Fiyatları nasıl hesaplandı?
2020 implant tedavisi fiyatlarına bakıldığında 2019 yılı ile %15'lik bir artış olduğu görülmüştür. Elbette bu fark hem hastaların hemde hekimlerin ekonomik olarak mağdur olmaması açısından belirlenen bir fiyat aralığıdır. Bu 2021 İmplant diş fiyatları TDB'nin tavsiye ettiği bir fiyat artışıdır. Bu fark göz önüne alınarak implant diş tedavi ücretlerinin 2021 yılı için hesaplamalarında kullanılmıştır.

"3 Günde Diş" implantlarının diğer implant sistemlerine göre farkı için buraya tıklayın.

3GündeDiş neden mi daha iyi? Burda!

İthal implant mı yoksa yerli implant markaları mı?
Alman üretimi implantlar ve belli başlı yabancı implant markaları artık güvenilirliklerini kanıtlamış ancak Euro ve Dolardan direk etkilenmektedir. Ekonomik zamlar ve dövizdeki artışlar bu ithal implantların fiyatlarını daha da artırmakla birlikte bu fiyatların hastalara yansıması kaçınılmazdır. Ekonomik olarak Türk Lirasının değer kaybının yaşandığı süreç sonrası ülke dışında üretilen bu implantlara birçok hasta ulaşmakta güçlük çekmektedir ve ülkemizde yerli implantlara ilgi giderek artmaktadır. Elbette ülkemizde üretilen implant firmaları da uzun emeklerle ve araştırmalarla güvenilirliklerini kanıtlamaya çalışmaktadır. Ancak henüz yeni bir sektör olan yerli implant firmalarının başarısını ve ne derece güvenli olacağını zaman gösterecektir.


İmplant üstü dişler metal destekli porselen mi yoksa zirkon diş kaplaması mı?
Eskiden kullanılan kaplamalar metal üstüne plastik tutturularak kullanılan biodent adını taşımaktaydı! Günümüzde gelişen teknoloji ve sanayi ile birlikte biodent artık kıllanılmamakla beraber, piyasada çok daha estetik ve doğal görünüme sahip implant üstü kaplama seçenekleri çıktı. Bunlardan en yaygın kullanılanı metal destekli porselen kaplamalardır. Bunlar Krom Kobalt veya Krom Nikel karışımı bir alaşımdan oluşan ve üstüne porselen yapıştırılmış bir yapıdır. Ancak metal destekli porselen kaplamalar zirkon kaplamaların piyasaya çıkması ile yavaş yavaş terk edilmeye başlanmakta. Bunun nedeni elbette zirkon destekli porselen kaplamaların daha estetik ve daha doğal görünmesidir. Ayrıca zirkon diş kaplamaları daha doku dostu olduğu da bilinmektedir. Zirkon kaplamların fiyatları metal destekli porselen dişlere oranla daha pahalı olsa da uzun vadede zirkon kaplamalar bu fiyat farkının hakkını fazlasıyla vermektedir. Her iki diş kaplaması da sağlıklı olmakla birlikte, fiyat ve kalite seçenekleri arasıdan tercih yapacak kişi elbette hastalar olacaklardır.

Paylaş:

Etiketler: 2021 İmplant diş fiyatları , implant diş ücretleri 2021, implant ücreti 2021, implant fiyatı 2021

3GündeDiş İmplant ve Sistemleri

"Hızlı", "Kaliteli", "Hesaplı" bu hizmetlerden bir veya ikisi benim için yeterli diyorsanız, eski standart implantlar ile tedavi olabilirsiniz, ya da üçü birden için 3 Günde Diş implantlarını seçebilirsiniz.

Yorumlar
 • Soner A. yazdı:
  13/12/2020

  İmplant tedavisi yaptırırken nelere dikkat etmeliyim?

  Yanıtla
  3GündeDiş yazdı:
  13/12/2020

  Öncelikle implant tedavisi nedir bunu çok iyi bilmemiz gerekmektedir.İmplant diş tedavisi tecrübe gerektiren ve kaliteli malzeme (implant) kullanılması ile başarısı doğru orantılı bir tedavi seçeneğidir. Öncelikle seçtiğiniz implant markası çok önemlidir. Ayrıca implant tedavisini yapan hekimin tecrübesi ve planlaması da ayrı bir öneme sahiptir. Bununla alakalı daha ayrıntılı bilgiyi ilgili implant tedavisi sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

  Yanıtla
 • Ayşe Z. yazdı:
  14/12/2020

  Ortalama bir implant ücreti nedir?

  Yanıtla
  3GündeDiş yazdı:
  14/12/2020

  İmplant Diş Fiyatları hakkında TDB'nin vermiş olduğu 2021 fiyatları sitemizde yer almaktadır fakat size daha doğru ve kesin bir bilgi verebilmemiz için öncelikle ne tarz bir tedaviye ihtiyaç duyduğunuzu bilmemiz gerek. Bunun için bize sitedeki telefon yoluyla ulaşabilirseniz sizi daha doğru bir şekilde yönlendirmiş oluruz.Şimdiden geçmiş olsun.

  Yanıtla
Yorum Yaz
Son Haberler
İnstagram